Forum Gotyk-Forum.pl - Gotyckie forum otwartego myśliciela. Strona Główna
Autor Wiadomość
<    Filozofia   ~   Człowiek i zwierzę...
Kara Boska
PostWysłany: Sob 23:34, 10 Lut 2007 
Malk Content
Malk Content

Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3242
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 356 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków/ aktualnie Chrzanów


Jej_Ekselencja napisał:

A to źle?! Dla nich tak byłoby najlepiej. Nie zazdroszczę im takiego losu. Wzajemnie się zjadają bo bez mięsa nie przeżyłyby, jak tak np. dzieje się z drapieżnikami. A z tego względu, ze człowiek nie potrzebuje zabijać aby przeżyć, zabijanie przez niego stało się dziwne.


Ludzie, żyjący na naszych terenach w epoce lodowcowej NIE PRZEŻYLIBY bez mięsa i tłuszczów zwierzęcych. Kości i skóry mamutów służyły do budowy szałasów. Ze skór wykonywano ubiory, buty, torby, a z kości narzędzia. W mięsie i tłuszczu oraz odpowiedniej ilości roślin człowiek znajdował odpowiednią ilość kalorii i substancji odżywczych by móc przeżyć w surowym klimacie.
Więcej, współcześnie nie ma i nie było plemiona, które nie żywiło się mięsem, kiedy tylko może. Człowiek jadł wszystko, co tylko możliwe było do zjedzenia. Wegetarianizm jest rzeczą sztuczną.

Jej_Ekselencja napisał:

I następna sprawa; przystosowanie. Człowiek ma wysoko rozwiniętą inteligencję, to fakt. I to, ze potrafi wykonać narzędzia i posłużyć się nimi do upolowania zwierzyny kwalifikuje go do istoty wszystko żrącej z większym wskazaniem na roślinożerność, bo budowa ciała nie jest jak u drapieżcy.

Co do chorób; przewód pokarmowy człowieka jest długi, przeznaczony do trawienia roślin.


Ale nie tak długi jak u typowych roślinożerców, a także wyrostek robaczkowy to pozostałość kątnicy(jelita ślepego) obecnej u większości zwierząt roślinożernych. Na wszystkożerność człowieka wskazuje także posiadanie czterech rodzajów zębów oraz enzymów trawiennych przystosowanych do trawienia białek i tłuszczy pochodzenia zwierzęcego.

Człowiek posiada widzenie perspektywiczne dzięki czemu może oceniać odległość. Oczy roślinożerców umieszczone są bardziej po bokach. Jak już wspomniałam długie nogi służące przede wszystkim do biegania za ofiarą(co prawda także do ucieczki, ale gdyby to była główna rola to człowiek nie zszedłby z drzewa). Rolę pazurów i zębów przejęły narzędzia, którymi człowiek mógł także rzucać. Mowa miała duże znaczenie podczas grupowago polowania.

Jej_Ekselencja napisał:

W mięsie, które trawione jest w tak długim układzie pokarmowym rozpoczynają się procesy gnilne. Wytwarzają się związki chemiczne i właściwościach trujących. Część z nich zostaje wydalona z kałem, a część wchłonięta przez tkanki ciała. Powstają źródła ognisk zapalnych czyli tzw. złogi ciągle zatruwające organizm. Przejawia się to w postaci różnorakich chorób, a jaka się u kogo wytworzy zależy od wrodzonych predyspozycji organizmu i czynników na niego działających.
Dlatego wymieniłam cukrzycę, ponieważ jest to choroba najczęściej tym spowodowana. Jest jeszcze rak odbytnicy, zaparcia, choroby reumatyczne i krążenia, jak dobrze pamiętam.


Rośliny to dopiero gniją... A niektóre nawet fermentują w organizmie.

Choroby, które wymieniasz, wywołane są jedzeniem tłustego mięsa zwłaszcza wołowiny.
Czynniki chorobotwórcze pojawiają się w czasie długotrwałej obróbki mięsa, zwłaszcza podczas smażenia. Najzdrowsze jest surowe, gotowane na parze i pieczone na grillu(o ile tłuszcz z niego nie kapie do ognia).

Jej_Ekselencja napisał:


Otyłość. Tak się zastanawiam, czemu po przejściu na bezmięsie udało mi się wreszcie osiągnąć wagę, jaką chciałam mieć. Raptem 4 kilogramy. Po roku. Od jakiegoś czasu ważę tyle samo. Nie zmieniłam nawyków żywieniowych, nie zaczęłam mniej jeść. Odstawiłam tylko mięso. Hm, czyżby wpływy tego?


Otyłość spowodowana jest(pomijam przypadki chorobowe):
nadmiarem żywości
nadmiarem tłuszczów, soli, cukrów w spożywanej żywności.

Nawet drobna zmiana w żywieniu moze spowodować spadek wagi. Gdy przestałam jeść pieczywo schudłam 5 kilo chociaż "Nie zmieniłam nawyków żywieniowych, nie zaczęłam mniej jeść." Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Piorun
PostWysłany: Nie 17:40, 11 Lut 2007 
Nocny Łowca
Nocny Łowca

Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1155
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Suwałki, niestety...


Od siebie dodam jeszcze skromnie, że notowany po przejściu na wegetarianizm spadek wagi to normalny objaw.
Tyle że bynajmniej nie pozytywny - spadek wagi następuje w wyniku spadku gęstości mięśni - by tą gęstość zachować, potrzebne jest białko zwierzęce albo koncentraty białkowe.
Z kolei zaprzestanie jedzenia pieczywa, ziemniaków, ryżu i innych skrobiowych zapychaczy to bardzo dobry patent na zdrowie, małą wagę i dużą wydolność organizmu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
CognaC
PostWysłany: Nie 20:12, 08 Kwi 2007 
Półmrok
Półmrok

Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 366
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Spod Obór (Wawa)


lol.
tak gdybać to można w nieskończoność.
nie człek je co chce! i niech mu będzie pozwolone czuć co chce!

dodam, że lepiej by było, gdyby było więcej wegetarian.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Koval
PostWysłany: Nie 20:34, 08 Kwi 2007 
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 4963
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 43 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków


Jako zdeklarowany mięsożerca zgadzam się jednak z CognaCem Grey_Light_Colorz_PDT_11

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lady witch
PostWysłany: Nie 20:40, 08 Kwi 2007 
Szmaragdowa Wiedźma
Szmaragdowa Wiedźma

Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 9477
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 26 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: rybnik/katowice


o wegetarianizmie rozmawiamy gdzie indziej! Grey_Light_Colorz_PDT_21

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tidesson
PostWysłany: Sob 21:18, 22 Wrz 2007 
Hrabia
Hrabia

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 2148
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnowskie Góry


Trudno powiedzieć, czy człowiek jest zwierzęciem. Chcemy się od nich odciąć, pokazać, że jesteśmy lepsi, ale nie jesteśmy. Zwierzęta traktujemy jak surowiec, coś podrzędnego. Jako istoty najinteligentniejsze na Ziemi powinniśmy inaczej się zachowywać. Każdy gatunek stawia sobie za cel przetrwać. Ludzkość dąży do samozagłady. Żaden gatunek nie prowadzi wojen, a jak już walczą to nie w taki sposób, by zabić się nawzajem. Tylko człowiek taki jest. Zwyciężyć to znaczy wybić wszystkich innych.
Jesteśmy jakby zwierzętami plus coś jeszcze, a raczej bez czegoś. Jemy, śpimy, oddychamy podobnie jak zwierzęta. A brakuje nam takiej "zwierzęcej rozwagi", zahamowania w niektórych sprawach, współżycia ze sobą. Tylko jednostki potrafią odróżnić się od zwierząt, bo naprawdę potrafią myśleć.
Jeszcze patrząc się na nasze zachowania można zauważyć jakieś analogie do zwierząt. Chodzi mi tu o zaspokajanie naszych potrzeb. Dajemy im jakieś ładne etykietki, jak np. miłość, zrozumienie, a tu chodzi o czysto zwierzęce odruchy - przedłużyć gatunek, być na czele grupy, bo ma się wszystkiego więcej.
Myślę, że tylko twórczość naprawdę odróżnia nas od zwierząt, bo żadne z nich nie chce się wyrazić w jakikolwiek sposób. One żyją, nic nie tworzą. Człowiek poprzez sztukę może się wyrazić, zrobić coś tylko dla siebie albo na pokaz.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Asasel
PostWysłany: Sob 21:25, 22 Wrz 2007 
Silvaticus Cruor
Silvaticus Cruor

Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 563
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Święte Miasto


Człowiek jest nadgatunkiem zwierzęcym. Niczym więcej. Właśnie twórczość nas odróżnia. A cala reszta jest taka sama instynkty, żądze... i skłonność do samodestrukcji (nałogi, bomby atomowe itp)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Eldan
PostWysłany: Pon 8:06, 26 Maj 2008 
Nowopowstały
Nowopowstały

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5


Gatunek "człowiek" różni się od pozostałych gatunków (pomijając jakże oczywisty aspekt fizyczny) poziom inteligencji. U nas jest znacznie wyższy, w związku z czym odczuwamy bardziej złożone potrzeby. Potrzebujemy religii i wielu innych spośród wyższych wartości wymienianych przez Maslowa.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Eldan dnia Pon 8:07, 26 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 6 z 6
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Forum Gotyk-Forum.pl - Gotyckie forum otwartego myśliciela. Strona Główna  ~  Filozofia

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach